The world of Tennis

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Srbija bez titule u Šangaju Empty Srbija bez titule u Šangaju Sub Jul 30, 2011 3:37 am

Dolly

Dolly
Administrator
Srbija bez titule u Šangaju

IZVOR: B92

Vaterpolo reprezentacija Srbije poražena je u finalu Svetskog prvenstva u Šangaju od selekcije Italije sa 8:7 (1:0, 0:2, 4:1, 1:3, 1:0, 0:0).

Srbija bez titule u Šangaju 588158724e33fcc392745805542148_orig

Ekipa Dejana Udovičića tako nije uspela da odbrani trofej osvojen pre dve godine u Rimu.

U finalnom duelu Srbija je odigrala sa puno grešaka u napadu, ali je i pored toga imala priliku da slavi na kraju. Titula je na kraju ipak otišla u ruke Italijana koji su odigrali taktički veoma dobro i koji su, mora se i to reći, imali pomoć sudija u finalu.

Bio je ovo 11. duel Srbije i Italije u veterpolu i tek druga pobeda Italijana.

Posle neuspešnih napada na obe strane u prvom minutu, Italijani su bili ti koji su poveli preko Valentina Gala. Usledili su novi promašaji, kako naših, tako i italijanskih vaterpolista, pa je prva četvrtina završena sa 1:0 za Italijane.

Prvi gol u finalu Srbija je postigla tek nakon dva minut5a igre u drugoj četvrtini i to na veoma čudan način. Imali su naši vatrpolisti treći put igrača više, italijanska odbrana odlično je reagovala i presekla napad, ali je neopreznost Italijana sjajno iskoristio Prlainović za 1:1.

I pored postignutog gola naš tim nastavio je da pravi puno grešaka, pre svega u napadu, ali je i pored toga preokrenuo. Strelac drugog gola bio je Miloš Ćuk koji je veoma dobrim udarcem savladao protivničkog golmana.

Do kraja prvog poluvremena mogla je Srbija veoma lako da dođe i do dva gola viška, ali je propustila napad sa igračem više, baš kao i Italija, pa je posle 16 minuta ostalo 2:1.

Srbija je u kompletnom prvom poluvremenu primila samo jedan gol, a isto toliko je primila posle samo 24 sekunde drugog poluvremena. Strelac je bio Aikardi. Nastavila je naša selekcija da se muči u napadu, ali je nakon tri minuta nastavka Filip Filipović svojim prvim golom vratio prednost Srbiji.

Međutim, to je bio i jedini naš gol u trećoj deonici. Sa druge strane Italijani su imali malu pomoć sudija, postigli su tri gola i pred odlučujuću deonicu imali su velikih 5:3.

Već u prvom napadu u poslednjoj četvrtini imao je naš tim odličnu priliku da smanji, ali je golman Tempesti odbranio peterac Filipoviću. Prvim golom na utakmici na 5:4 smanjio je kapiten Vanja Udovičić, ali su Italijani već u narednom napadu vratili dva gola prednosti posle situacije sa igračem više.

Imali su Italijani naklonost sudija u finalu, pa je tokom poslednje deonice zbog prigovora isključenje zaradio Milan Aleksić. Četiri minuta pre kraja Srbija je ponovo prišla na gol minuta pošto je Pjetlović bio siguran u situaciji kada smo imali čoveka više u bazenu.

Minut i po kasnije Mitrović je bio sam u kontri, nije uspeo da savlada golmana Italije, ali je iznudio peterac koji je Filipović pretvorio u gol i izjednačenje (6:6). Do kraja meča Italijani su dva puta imali igrača više, Srbija jednom, ali nije bilo golova, pa se ušlo u produžetke.

Srbija je regularni deo utakmice završila sa igračem manje, pa je isto tako i počela produžetke jer su Italijani osvojili loptu na početku. Već posle 15-ak sekundi Aikardi je postigao treći gol i doneo svom timu prednost. Već u narednom napadu Nikić je izborio čoveka više, a treći gol postigao je i Filipović za 7:7.

Dva napada kasnije naš tim je dobio veliku priliku da povede, ali je golman Tempesti odbranio peterac Vanji Udovičiću. Već u sledećem napadu naš tim je kažnjen pa je Italija posle prvog produžetka imala gol viška (8:7). U drugom produžetku nije bilo golova. Imao je naš tim u poslednjem napadu igrača više i priliku da izbori peterce, ali se udarac odbio od stative i počelo je veliko slavlje Italijana.

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]