The world of Tennis

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1SP: Srbija u finalu posle drame! Empty SP: Srbija u finalu posle drame! Čet Jul 28, 2011 1:56 am

Dolly

Dolly
Administrator
SP: Srbija u finalu posle drame!

IZVOR: B92 | J. TRAJKOVIĆ

Vaterpolo reprezentacija Srbije plasirala se u finale Svetskog prvenstva u Šangaju pošto je pobedila Mađarsku sa 15:14 posle produžetaka.

SP: Srbija u finalu posle drame! 21372445824e314d5569e1b125998097_orig

Srpski 'delfini' do prilike da brane titulu osvojenu pre dve godine u Rimu došli su posle fantastičnog preokreta pošto su pred kraj treće četvrtine gubili sa 12:8.

U borbi za novu titulu svetskog šampiona Srbija će se sastati sa pobednikom drugog polufinala, u kojem se od 15 časova sastaju Hrvatska i Italija. Finale se igra u subotu od 15 časova po srednjeevropskom vremenu.

Naši vaterpolisti u prve tri četvrtine nisu pružili igru kakva ih je krasila u dosadašnjem delu šampionata, pošto su u više navrata Mađarima dozvolili da povedu i sa četiri gola razlike. U drugoj četvrtini čak su primili sedam golova, ali su svoje pravo lice pokazali u poslednjoj četvrtini, kada su došli do izjednačenja, a potom u produžecima i do potpunog preokreta za finale.

SP: Srbija u finalu posle drame! 13608702544e314eaa91f0f645473251_orig

Srbija je izborila prvi napad zahvaljujući Živku Gociću, ali to naši vaterpolisti nisu uspeli da iskoriste. Usledile su greške u napadu na obe strane, a Duško Pijetlović je imao najizgledniju priliku u trećem minutu, ali je golman Mađara bio na pravom mestu. Ipak, već u sledećem napadu Andrija Prlainović je doveo Srbiju u sasvim zasluženo vođstvo.

U narednom napadu Mađara Slobodan Soro je ponovo bio odličan na golu, ali je Adam Štajmec iskoristio prvu sledeću priliku za 1:1, da bi Balaš Haraj posle samo nekoliko minuta doneo Mađarima prednost. Milan Aleksić je imao odličnu priliku, ali je pogodio stativu, dok je Stefan Mitrović u narednom napadu šutirao pored gola sa male udaljenosti. Mađari su do kraja četvrtine imali još jednu šansu, ali je Soro bio siguran.

Na početku druge četvrtine Mađari su se izborili za prvi napad i odmah su preko Petera Baroša stigli do vođstva od 3:1. U sledećem napadu naši vaterpolisti su ponovo bili loši, što su njihovi rivali iskoristili i Norber Madaraš je savladao Sora, da bi posle nove greške Srbije, Mađari već posle dva minuta vodili sa 5:1.

SP: Srbija u finalu posle drame! 13018137094e314eaac3396400668584_orig

Situacija u bazenu naterala je selektora Dejana Udovičića da zatraži tajm-aut, ali to nije imalo uticaja pošto su naši vaterpolisti odmah napravili novu grešku. Ipak, Srbija je u sledećem napadu konačno postigla drugi gol, a strelac je bio Vanja Udovičić, ali su Mađari brzo poveli i sa 6:2 preko Ištvana Martina Sivoša. Zaostatak je smanjio u sledećem napadu Filip Filipović, ali su Mađari odmah vratili prednost od četiri gola preko Norberta Hosnijanskog.

Slobodan Nikić je bio strelac četvrtog gola za Srbiju posle konfuzije, pošto je lopta prešla liniju, ali su Mađari tvrdili da nije. Ipak, pošto se jasno videlo da je lopta bila u golu sudije su priznale gol, da bi se prednost Mađarske ponovo ubrzo uvećala golom Danijela Varge. Mitrović je u narednom napadu postigao svoj prvi gol na meču i smanjio prednost rivala na 8:5.

Posle nekoliko trenutaka naši vaterpolisti su imali odličan kontanapad, ali su se pred golom spetljali, a Mađari su odmah poveli i sa 9:5 preko Madaraša. Ipak, tim rezultatom se nije otišlo na odmor pošto je u poslednjim sekundama Živko Gocić zatresao mrežu Mađara i smanjio zaostatak na tri gola.

SP: Srbija u finalu posle drame! 4927046024e314d56ed867288102131_orig

Posle neiskorišćene izgledne prilike naših vaterpolista na početku treće četvrtine, Madaraš je po treći put bio siguran za prednost Mađarske od 10:6. Srbija je imala još jedan promašaj pre nego što je Miloš Ćuk zatresao mrežu Mađara, ali je Đerđeli Kiš potom lobovao Sora za 11:7. Srpski vaterpolisti su potom nastavili sa promašajima, a post je prekinuo Nikić minut pre kraja četvrtine. Haraj je pred sam kraj četvrtine povećao na 12:8, ali je Prlainović u poslednjim trenucima smanjio prednost Mađara na tri gola.

Potom je usledio potpuni preokret, u prvom napadu u četvrtoj četvrtini Pijetlović je bio siguran za 12:10, ali je Madaraš četvrtim golom odmah vratio prednost od tri gola. Ipak, Prlainović i Filipović su fantastičnim golovima u naredna dva napada smanjili zaostatak na samo jedan gol pet minuta pre kraja, a potom je Aleksić prvi put bio precizan na meču i doveo je do izjednačenja.

Naši vaterpolisti su u narednim napadima uspevali su da se odbrane, ali ne i da zatresu mrežu Mađara. Posle brojnih promašaja na obe strane, Mađari su imali poslednji napad, ali su se naši vaterpolisti odbranili i meč je ušao u produžetke.

SP: Srbija u finalu posle drame! 11901347364e314d5727aaf137884541_orig

Filipović je izborio prvi napad za Srbiju u prvom produžetku, a Gocić je imao priliku, ali je golman Mađarske bio na pravom mestu. Ipak, samo nekoliko trenutaka kasnije upravo Filipović je doneo prvo vođstvo Srbiji posle početnog na utakmici. U prvom napadu u drugom produžetku Danijel Varga je doveo Mađare do izjednačenja, da bi Mitrović doneo prednost Srbiji i poslednjem minutu za trijumf sa 15:14 i plasman u finale.

Srbija – Mađarska 15:14 (1:2, 5:7, 3:3, 4:1, 1:1, 1:0)

Igrač više: Srbija 19 (7), Mađarska 14 (Cool

Srbija: Soro, Avramović, Gocić 1, Udovičić 1, Ćuk 1, D. Pijetlović 1, Nikić 2, Aleksić 1, Rađen, Filipović 3, Prlainović 3, Mitrović 2, G. Pijetlović.

Mađarska: Nađi, Gor Nađi, Madaraš 4, De. Varga 1, Sivoš 1, Hošnjanski 1, Kiš1, Ž. Varga, Da. Varga 2, Biroš 1, Štajnmec 1, Harai 2, Seči.

2SP: Srbija u finalu posle drame! Empty Re: SP: Srbija u finalu posle drame! Čet Jul 28, 2011 4:12 am